Siedlce – stare zdjęcia i pocztówki

Poszukujesz starych zdjęć Siedlec? Interesują Cię stare pocztówki oraz fotografie, które sprawią, że wrócą wspomnienia z dawnych lat? Jeżeli chcesz cofnąć się w czasie i zobaczyć unikalne, niepowtarzalne fotografie Siedlec z dawnych lat to serdecznie zachęcamy do przeglądnięcia naszej bogatej galerii zdjęć!
Koniecznie zobaczcie, których budynków już nie ma oraz jak zmieniły się ulice, którymi codziennie przejeżdżacie. Zapraszamy do niezapomnianej podróży w przeszłość z klimatycznymi starymi zdjęciami miasta.

Siedlce leżą w województwie mazowieckim, we wschodniej części Polski. Są czwartym pod względem ludności miastem w województwie mazowieckim, z liczbą ludności oscylującą wokół 75 tysięcy.

Pierwsza informacja o Siedlcach pochodzi z 1448 roku, gdy była to najdalej wysunięta na północ wioska leżąca na ziemi łukowskiej. Siedlce prawa miejskie otrzymały w 1547 roku i już w pierwszym stuleciu miejscowość zaczęła się gwałtownie rozwijać. Powierzchnia wzrosła kilkukrotnie, liczba ludności również rosła a także przybywało kupców i rzemieślników. Dynamiczny rozwój miasta został zatrzymany przez XVII-wieczne wojny, kiedy to miasto znacznie podczas nich ucierpiało.

Za czasów Czartoryskich, miasto zaczęło się odradzać. Stało się wtedy jednym z ważniejszych ośrodków kulturalnych i rozrywkowych w Polsce. Na występy teatralne zapraszano wówczas samą elitę kraju, w tym królów. Podczas zaborów mieszkańcy Siedlec brali czynny udział w walkach o niepodległość a jej odzyskanie pozwoliło miastu ponownie się rozwinąć. Okres I oraz II Wojny Światowej przyniósł ogromne zniszczenia większej zabudowy miasta. Większość budynków oraz ścisłe centrum miasto zostało doszczętnie zniszczone.