Pobierowo – stare zdjęcia i pocztówki

Wszystkich mieszkańców, turystów oraz sympatyków Pobierowa zapraszamy do zapoznania się poniżej z bardzo bogatą galerią starych fotografii Pobierowa. Dzięki poniższym zdjęciom i pocztówkom będziecie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak dawniej wyglądała ta piękna, nadmorska miejscowość.

Pobierowo jest małą, nadmorską miejscowością wypoczynkową liczącą około 1100 mieszkańców. Do 1945 roku nazywała się Poberow (niem.), leży w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej Polsce. Najstarsza wzmianka o Pobierowie pochodzi z 1386 roku, gdy była to typowo rolnicza miejscowość. Z biegiem czasu, gdy piasek zaczął zasypywać ziemie, zaczęła ona tracić swój rolniczy charakter i powoli zmieniać się w miejscowość rekreacyjną. Pierwsze kąpiele w Bałtyku przypadają w Pobierowie na początek XX wieku, kiedy to również zaczęły pojawiać się pierwsze hotele. Wkrótce wokoło zaczęły powstawać liczne budynki mieszkalne i gospodarcze.
Około 1939 roku ówczesny właściciel wsi przekazał berlińskiemu przedsiębiorcy liczne tereny leśne pod budowę przyszłych domków letniskowych. Łącznie zostało ich wybudowanych prawie 1000. Równocześnie zostały zorganizowane i uruchomione linie autobusowe, kursujące pomiędzy Pobierowem a Berlinem. Takim oto sposobem piękne, nadmorskie Pobierowo z dużą i piaszczystą plażą stało się ulubionym miejscem wypoczynku berlińczyków. Po wojnie wszystkie domki zostały przejęte przez Fundusz Wczasów Pracowniczych i były miejscem spędzania wakacji przez osoby pracujące.

Obecnie Pobierowo posiada bardzo rozwiniętą bazę noclegowo-turystyczną. Nie brakuje tutaj także licznych atrakcji. Na korzyść turystyki działają piękne, piaszczyste plaże, położenie nad Bałtykiem oraz sosnowe lasy. Kąpielisko w Pobierowie zostało wytyczone na długości prawie 400 metrów.